Svatby

Svatební obřad a hostina jsou jedním z nejdůležitějších bodů Vaší svatby, na kterou by neměl zapomenout nejenom ženich a nevěsta, ale i každý ze svatebních hostů.
My se budeme právě o tuto vzpomínku snažit…

Svatební obřad
Můžeme zajistit svatební obřad ve venkovním altánku nebo při hezkém počasí i v trávě. Zapůjčíme Vám červený koberec, židle se slavnostními potahy i výzdobu. Oddávajícího Vám zajistí matrika Dobronín.

Svatební hostina (salonek č.1)
Uspořádání svatebního stolu:
Do 30 osob – do tvaru T
30 – 60 osob – do tvaru U
Nad 60 osob – formou banketu stoly po cca 10 osobách

Svatební hostina začíná přivítáním nevěsty a ženicha v prostorách našeho salonku přípitkem a rozbitím talíře. Tento zvyk má kořeny ve dvou pověrách. Jednak, že střepy přinášejí štěstí a jednak, že společným zametáním novomanželé prokáží vůli spolupracovat a jejich manželství pak bude harmonické. Dále následuje usazení hostů ke stolům (je možné mít zasedací pořádek). Dalším krokem je rozlití přípitku všem svatebním hostům, kdy pronáší přípitek většinou tatínek nevěsty nebo svědkové.

A pak se již začíná servírovat 3-4 chodové menu, kdy polévka se nalévá nevěstě a ženichovi pouze do jednoho talíře, svázání ženicha a nevěsty velkým bryndákem. Toto krmení se polévkou z jednoho talíře má symbolizovat opět již zmiňovanou spolupráci. Druhý význam, který je ještě podstatnější, je symbol onoho společného krajíce, z něhož je nutno si brát a dávat rovným dílem.

Po obědě si nevěsta se ženichem rozkrojí svatební dort, při této příležitosti se podává káva. O další zábavu by se již měla postarat kapela, která by měla přijet dřívě než vy, aby stihla všechny nástroje sestavit a naladit. Ve chvíli, kdy přichází svatební hosté by již měla hrát podbarvení svatební hostiny, které by mělo trvat až do svatebního proslovu.

Po obědě následuje většinou sólo pro nevěstu a ženicha a potom pro rodiče.

Večer se servíruje první večeře a v nočních hodinách druhá večeře. Je možné tyto 2 večeře spojit do formy rautu, který vydrží po celou dobu večerní zábavy nebo do formy zahradního grilování ve venkovní stodole (vhodné pro větší počet osob). V nepříznivém počasí můžete udělat grilování i v prostorách salonku, který je tomu přizpůsoben.

V průběhu celého dne se čepuje pivo, nalévá víno atd. V salonku je samostatný bar, číšníci obsluhují pouze svatebčany. Můžete si určit, které druhy tvrdého alkoholu se budou podávat, a máte tak přehled i o konzumaci.

Nabízíme zapůjčení saténových povlaků na židle. Svatební tabule tak vypadá naprosto dokonale.

 

Platby:

Na termín se skládá záloha ve výši 5000 Kč, která je nevratná, odečítá se od konečného účtu. Den před svatbou se skládá záloha ve výši 70 % předpokládané ceny, zbytek se doplácí po svatbě.

 

Je možné s námi domluvit výzdobu svatební tabule organzou, diamantíky, plovoucími svíčkami atd. Pokud nám určíte barvu, do které chcete mít svatební hostinu, vše zařídíme. Pro bližší informace o termínu a možné rezervaci nás kontaktujte na tel. čísle 567 217 581 nebo restaurace@trivezicky.cz.

 

Svatební obřad venku
Svatební tabule Restaurant Tři Věžičky
Svatební tabule
Venkovní grilování
Svatební tabule - Restaurant Tři Věžičky Jihlava
Svatební tabule - Restaurant Tři Věžičky Jihlava
Svatba Jihlava